نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: کمک برای یافتن دوست

6457
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44720
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کمک برای یافتن دوست

سلام.میخواستم از شما کمک بگیرم چون خودم الان روی این موضوع واقعا گیرکردم.(تعریف از خود نباشه)بچه با مرامی هستم و هرکی برام یه قدم برداره براش ده قدم بر میدارم قیافم خوبه و ذاتا مهربون هستم.دوستای زیادی دارم اما نمیدونم چرا با هرکی میخوام طرح دوست صمیمی بریزم رابطمون یه طرفه میشه و من هرکاری میکنم اصلا نمیتونم این مشکل رو برطرف کنم خواهشا کمک کنید خیلی تنهام.ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : کمک برای یافتن دوست

نقل قول نوشته اصلی توسط M7hdi نمایش پست ها
    سلام.میخواستم از شما کمک بگیرم چون خودم الان روی این موضوع واقعا گیرکردم.(تعریف از خود نباشه)بچه با مرامی هستم و هرکی برام یه قدم برداره براش ده قدم بر میدارم قیافم خوبه و ذاتا مهربون هستم.دوستای زیادی دارم اما نمیدونم چرا با هرکی میخوام طرح دوست صمیمی بریزم رابطمون یه طرفه میشه و من هرکاری میکنم اصلا نمیتونم این مشکل رو برطرف کنم خواهشا کمک کنید خیلی تنهام.ممنون
    سلام

طرح دوستی صمیمی نریز چون دوستی معمولی رو خراب میکنه.

صمیمیت باید خود به خود بوجود بیاد.

3. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    روابط دوستی روابط دو نفره و یا بیشتری می باشد که نیاز است با درک متقابل شرایط یکدیگر پیش برود در کنار اینکه هیچ اجباری برای تغییر وجود نداشته باشد تا هر فردی بتواند در کنار روابط دوستی خود مسیر شخصیش را نیز سپری کند .اطلاعات بیان شده توسط شما محدود می باشد در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشت صحبت کنیم .
    1. شما چند سال دارید؟
    2. منظور شما از یک طرفه شدن آن چیست ؟
    3. از روابط صمیمی خود چه توقعی دارید؟
    4. چگونه مشکلات موجود در رابطه را برطرف می کنید ؟
    5. برنامه روزانه زندگی شما چگونه می باشد؟

5. 2 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44720
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام 1)من 17 سال دارم.2)یعنی مثلا همیشه من خودم باید شروع کنم و دوستام تا من چیزی نگم ازم سراغی نمیگیرن3)من فقط برام مهم اینکه با مرام باشه و باهم حال کنیم همین 4)دقیقا این سوال من هست که چیکار کنم این مشکل رفع شه اما در حالت کلی من خودم همیشه میگم چه چیزی برام سو تفاهم شده چون شاید اشتباه برداشت کردم5)متوجه سوال اخر نمیشم
    ویرایش توسط M7hdi : 07-23-2020 در ساعت 12:26 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

منظورم اینه که صمیمیت با اجبار و فشار آوردن بدست نمیاد بلکه اتفاقاً اجبار کردن باعث از بین رفتن صمیمیت میشه.

در اصل صمیمیت حقیقی اینه که طرفین حدود لازم رو در مورد همدیگه رعایت کنن.

مثلا شما از دوستتون میخواین جمعه با هم برید کوهنوردی، اما ددوستتون به هر دلیل قبول نمیکنه.
    اینجا اگه شما رو خواستتون پافشاری کنید، برای دوستتون آزاردهنده میشه.
    این نوع از قضایا اگه چندین بار تکرار بشه، دوستتون ترجیح خواهد داد که دیگه با شما نباشه.
    اما اگه وقتی قبول نکرد بره کوهنوردی بهش بگی اشکال نداره ان شاءالله یه وقت مناسب دیگه میریم، اونم از این که درکش کردی خوشحال میشه و باهات صمیمیت بیشتری پیدا میکنه، بعد یه روز وقت میذاره و باهات میاد کوهنوردی.

انعطاف داشتن در روابط باعث صمیمیت میشه.
    سختگیری در روابط باعث کدورت میشه.
    ویرایش توسط Experience : 07-23-2020 در ساعت 12:07 PM

8. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44178
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام 1)من 17 سال دارم.2)یعنی مثلا همیشه من خودم باید شروع کنم و دوستام تا من چیزی نگم ازم سراغی نمیگیرن3)من فقط برام مهم اینکه با مرام باشه و باهم حال کنیم همین 4)دقیقا این سوال من هست که چیکار کنم این مشکل رفع شه اما در حالت کلی من خودم همیشه میگم چه چیزی برام سو تفاهم شده چون شاید اشتباه برداشت کردم5)متوجه سوال اخر نمیشم
    سلام پسرم وقتت بخیر باشه
    یعنی تویه مدرسه یا محله با هیچکسی دوست نیستی؟
    تویه فامیل هیچ کسی نیست؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44720
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خانواده ما نمایش پست ها
    سلام پسرم وقتت بخیر باشه
    یعنی تویه مدرسه یا محله با هیچکسی دوست نیستی؟
    تویه فامیل هیچ کسی نیست؟
    سلام
    شما منظور منو اشتباه متوجه شدین اگه دقت کنید گفتم دوست زیاد دارم اما دوست صمیمی یا همون رفیق ندارم

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

ببین دوست عزیز شما توقعات نرمالی از یک رابطه دارید اما نیاز است که توجه کنید که فرد مقابل شما نیز این شرایط را دارد به عنوان مثال شما بیان می کنید که امروز بیرون بروید و دوستتان نمی آید شاید این به دلیل محدودیت های می باشد و یا برنامه های دیگری باشد که او با آن مواجهه می باشد و یا اینکه اگر بخواهید که دوستتان همیشه در دسترس باشد این امکان وجود ندارد چون او در یک خانواده زندگی می کند که برنامه های دیگری نیز دارد پس بهتر است سعی کنید که در کنار احترامی که برای روابط خود قائل هستید پیش بروید و اگر قرار است برنامه ای بگذارید با دوستتان از قبل هماهنگ کنید و از او شرایطتش را جویا شوید تا بتوانید با هماهنگ کردن برنامه های هردویتان برنامه بگذارید ، شرایط او را برای پیام دادن و یا تماس تلفنی و بیرون رفتن جویا شوید و به تفاوت هایی که دارید احترام بگذارید .
    منظور از اینکه برنامه روازنه زندگیتان چیست این است که در طول روز چه کارهایی انجام می دهید چون اگر شما تایم زیادی را بیکار باشید امکان تمرکز بر این روابط بیشتر می شود اما اگر برای زندگی روازنه خود برنامه داشته باشید در زمان هایی که وقت دارید به سمت این روابط می روید و این موضوع از حساسیت ها و وابستگی افراطی می کاهد.
    شما در سنی قرار دارید که روابط دوستی برایتان اهمیت بیشتری پیدا می کند اما نیاز است که دلایل انها و شرایط آنها را نیز بشنوید و روابط دوستی خود را محدود به یک فرد اص نکنید و با داشتن دوستان دیگر بتوانید اگر برنامه ای دارید و یا می خواهید صحبتی داشته باشید در این مسیر اقدام کنید پس دامنه دوستی خود را افزایش بدهید و با دوستانی وارد ارتباط شوید که وجه ها و علایق مشترکی داشته باشید که بتوانید در این مسیر باهم وقت بیشتری را سپری کنید مثلا اگر دوستی داشته باشید که مانند شما به کلاس هنر ، ورزشی ، زبان و... علاقه داشته باشد می توانید باهم برنامه ریزی های مشترک بیشتری داشته باشید .

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44720
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز شما توقعات نرمالی از یک رابطه دارید اما نیاز است که توجه کنید که فرد مقابل شما نیز این شرایط را دارد به عنوان مثال شما بیان می کنید که امروز بیرون بروید و دوستتان نمی آید شاید این به دلیل محدودیت های می باشد و یا برنامه های دیگری باشد که او با آن مواجهه می باشد و یا اینکه اگر بخواهید که دوستتان همیشه در دسترس باشد این امکان وجود ندارد چون او در یک خانواده زندگی می کند که برنامه های دیگری نیز دارد پس بهتر است سعی کنید که در کنار احترامی که برای روابط خود قائل هستید پیش بروید و اگر قرار است برنامه ای بگذارید با دوستتان از قبل هماهنگ کنید و از او شرایطتش را جویا شوید تا بتوانید با هماهنگ کردن برنامه های هردویتان برنامه بگذارید ، شرایط او را برای پیام دادن و یا تماس تلفنی و بیرون رفتن جویا شوید و به تفاوت هایی که دارید احترام بگذارید .
    منظور از اینکه برنامه روازنه زندگیتان چیست این است که در طول روز چه کارهایی انجام می دهید چون اگر شما تایم زیادی را بیکار باشید امکان تمرکز بر این روابط بیشتر می شود اما اگر برای زندگی روازنه خود برنامه داشته باشید در زمان هایی که وقت دارید به سمت این روابط می روید و این موضوع از حساسیت ها و وابستگی افراطی می کاهد.
    شما در سنی قرار دارید که روابط دوستی برایتان اهمیت بیشتری پیدا می کند اما نیاز است که دلایل انها و شرایط آنها را نیز بشنوید و روابط دوستی خود را محدود به یک فرد اص نکنید و با داشتن دوستان دیگر بتوانید اگر برنامه ای دارید و یا می خواهید صحبتی داشته باشید در این مسیر اقدام کنید پس دامنه دوستی خود را افزایش بدهید و با دوستانی وارد ارتباط شوید که وجه ها و علایق مشترکی داشته باشید که بتوانید در این مسیر باهم وقت بیشتری را سپری کنید مثلا اگر دوستی داشته باشید که مانند شما به کلاس هنر ، ورزشی ، زبان و... علاقه داشته باشد می توانید باهم برنامه ریزی های مشترک بیشتری داشته باشید .
    سلام و با تشکر
    این مورد که فرمودید دایره دوستان رو افزایش بدم خیلی سخت میتونه باشه از طرفی من خودم بیشتر به فکر کیفیت هستم تا کمیت یعنی برای مثال دوتا دوست باشه عالی بهتر از اینکه 20 تا باشه اما بی معرفت.بله زندگی من خیلی برنامه ریزی دقیق داره اما بالاخره ادم یه جا خسته میشه
    ویرایش توسط M7hdi : 07-24-2020 در ساعت 03:15 PM

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

سلام و با تشکر
    این مورد که فرمودید دایره دوستان رو افزایش بدم خیلی سخت میتونه باشه از طرفی من خودم بیشتر به فکر کیفیت هستم تا کمیت یعنی برای مثال دوتا دوست باشه عالی بهتر از اینکه 20 تا باشه اما بی معرفت
    بهرحال باید اول دوستی معمولی رو با چند نفر داشته باشی که اینو داری.
    از اینجا به بعدش به نحوه تعامل شما با همین دوستان بستگی داره.

14. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44178
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شما منظور منو اشتباه متوجه شدین اگه دقت کنید گفتم دوست زیاد دارم اما دوست صمیمی یا همون رفیق ندارم
    سلام
    خب کاری نداره که اونایی که به نسبت بقیه محرم رازهاتونن اونایی که با اخلاق ترن و خدایی نکرده سراغ مشروب و کارای خلاف نمیرن , اونارو سوا کنید بعد باهاشون صمیمی بشید , یعنی بلد نیستید صمیمی بشید؟

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

سلام
    خب کاری نداره که اونایی که به نسبت بقیه محرم رازهاتونن اونایی که با اخلاق ترن و خدایی نکرده سراغ مشروب و کارای خلاف نمیرن , اونارو سوا کنید بعد باهاشون صمیمی بشید , یعنی بلد نیستید صمیمی بشید؟
    بنظرم صمیمی شدن دست خود انسان نیست، بلکه یه فرایند هست که با در کنار هم بودن و داشتن تشابهات اخلاقی در گذر زمان بوجود میاد.

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44720
    تشکـر
    3
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بله یکم تو این مورد مشکل دارم

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44178
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    بنظرم صمیمی شدن دست خود انسان نیست، بلکه یه فرایند هست که با در کنار هم بودن و داشتن تشابهات اخلاقی در گذر زمان بوجود میاد.
    سلام
    یعنی چی دست خود آدم نیست؟
    شما الان کسی بهتون هرروز لبخند بزنه باهاتون احوالپرسی بکنه خب تمایل به معاشرتتون با ایشون بالاتر نمیره؟

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44178
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بله یکم تو این مورد مشکل دارم
    خب میشه دقیقا مشکلتون رو بیان کنید؟
    یعنی موضوعی برای حرف زدن ندارید؟ یا خودتون وارد بحث نمیشید؟ یا خدای نکرده هنگام دوستی حرفهای ناشایست میزنید؟

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

سلام
    یعنی چی دست خود آدم نیست؟
    شما الان کسی بهتون هرروز لبخند بزنه باهاتون احوالپرسی بکنه خب تمایل به معاشرتتون با ایشون بالاتر نمیره؟
    این هر روز لبخند زدن که شما گفتید میشه همون در کنار هم بودن که من گفتم.

آدم که غریبه ها رو بغل نمیکنه بگه واااااااااااااای چه دوستای خوبی هستیم و چقد صمیمیت داریم.

باید یه مدت زمانی همدیگه رو ببینن تا صمیمیت حاصل بشه البته اونم به تفاهمشون بستگی داره.
    ویرایش توسط Experience : 08-23-2020 در ساعت 07:26 PM

21. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)